top of page

Zirkonyum

Günümüzde diş kaplamaları porselenden yapılmaktadır ve alt yapıları metal destekli veya metal desteksiz olmaktadır. Zirkonyum diş kaplama metal desteksiz kaplama grubunda olup alt yapısı doğada bulunan beyaz bir metaldir.

Zirkonyum

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum kuvvetlere karşı dirençli ve de ısı yalıtkan bir yapıda olup zirkonyum alt yapılar gelişmiş CadCam sistemleri ile üretilmektedirler. Bu nedenlerle Zirkonyum diş kaplamlamaları oldukça sağlamdırlar ve soğuk sıcak hassasiyeti geliştirmezler.

Özellikle Kimler Zirkonyum Tercih Etmeli ?

Özellikle metal alerjisi olan hastalarda zirkonyum alternatif olmaktadır.

Özellikle Kimler Zirkonyum Tercih Etmeli ?

Zirkonyum Kaplama Görünümü

Zirkonyum diş estetik açıdan daha şeffaf, beyaz ve doğal bir görünüm yaratmakta olup daha az mattır. Zirkonyum diş kaplamalarında diş eti kenarından metal rengi yansımaz. Ancak teknisyenin kullandığı malzemeye ve becerisine bağlı olarak gayet estetik ve başarılı , uzun yıllar kullanılan sağlıklı metal destekli kaplamalar mevcuttur.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum, estetik diş tedavilerinde tek kaplamalarda ve az üyeli köprülerde hem hekimin hem de hastaların tercihi olmaktadır. Zirkonyum diş ücretlerini öğrenmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page