top of page

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi enfekte dokunun uzaklaştırılması ve sonrasında içinde bulunduğu kök kanal sisteminin belli teknikler ile dezenfekte edilerek genişletilmesi ve doldurulması işleminden ibarettir.

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Nedir ?

Dişin içindeki damar ve sinirden oluşan canlı doku derin çürük ,travma veya çevre dokuların enfeksiyonları nedeniyle iltihaplanabilir. Genel anlamda diş köklerinin temizlenerek doldurulma işlemine kanal tedavisi denir.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Kanal tedavisinin seans sayısı ve süresi dişteki enfeksiyonun seviyesine , dişin anatomik yapısına ve konumuna , hastanın uyumuna bağlıdır. Hasta ilk semptomlarda diş hekimine gitmemiş ise enfeksiyon daha ciddi bir durum alıp kök ucunda apse ve yüzde şişlik yapabilir.Bu tür durumlarda kanal tedavisi seans süresi artabilir, ilaç takviyesi ve artı müdahaleler gerektirebilir. Bazı yetersiz kanal tedavilerinin tekrarı yapılabilindiği gibi hiç belirti vermeyen dişlerin radyolojik muayenelerinde tespit edilen lezyonlar sebebiyle de kanal tedavisi endikasyonu konulabilir.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Kanal Tedavisi Acıtır Mı ?

Normal şartlarda dişin lokal anestezi ile uyuşturulmasıyla acısız yapılan bir tedavi şeklidir.Kanal tedavisi seansları sonrası belli bir süre dişin üstüne basamamak ve çevre dokularda hassasiyet hissetmek doğaldır. Bu durum tedavi tamamlandıktan sonra zamanla hafiflemektedir. Bir dişe kanal tedavisi uygulamak gerekiyorsa bu genelde o dişte harabiyetin çok olduğu anlamına gelmektedir.Bundandır ki hekiminizin kanal tedavisi görmüş dişinize ömrünü uzatmak amacıyla kron, endokuron, onley gibi protetik –restoratif tedavileri uygulamak istemesi uygundur.

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal tedavisi ücreti kanal ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda hekimlerimizin klinik ve radyolojik muayenesi sonucu bilgi vermekteyiz.

bottom of page