top of page

Diş Dolguları

Diş dolgusu ve estetik ön diş dolgu tedavileriniz için uzman hekimlerimizle beraber sizlerin yanındayız. Online randevu sistemimiz üzerinden ya da telefonla bizlerden randevu talep edebilirsiniz.

Diş Dolguları

Diş Dolgusu Nedir?

Çürük ya da diğer nedenlerle zarar görmüş ya da kırık nedeni ile fonksiyonlarını kaybetmiş dişlere yapılan restorasyon işlemine dolgu denir. Dolgu için kullanılacak malzeme dişteki madde kaybına, fonksiyonuna ve dişin konumuna göre değişmektedir. Geçmiş yıllarda sıklıkla kullanılan amalgam dolgu uygulaması kliniğimizde tercih edilmemektedir. Kompozit dolgu(beyaz dolgu) ve porselen dolgu(inley ve onley) sağlıklı, estetik, dişe uyumlu ve sağlam olması gibi olumlu özellikleri nedeni ile kliniğimizde güvenle uygulanmaktadır. Ayrıca dolgu işlemi sonrası hasta yemek yeme, diş fırçalama gibi günlük hayatına devam edebilmektedir.

Estetik Dolgular(Ön Diş Dolguları)

Ön dişlerde kullanılan bonding sistemler oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. İyi bir gülüş elde edebilmek için dişlerin şekli, dişlerin büyüklüğü, diş etlerinin rengi ile diş ve diş eti arasındaki ilişki son derece önemlidir.

Estetik Dolgular(Ön Diş Dolguları)

Diş Dolgu Süresi

Yapılan detaylı muayene sonrası, tüm bu kriterler değerlendirilerek tek seanslık uygulama ile gülüş hattında bulunan bütün dişlere bonding sistemi uygulanıp, arzu edilen estetik görüntü sadece en fazla 1-2 saat içinde elde edilebilmektedir.

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları

Tüm bu işlemler kliniğimizde uygulanmakta olup yapılan muayene sonrası fiyat ve işlem süreci hakkında bilgi verilmektedir.

bottom of page